For a full detailed list of Judges visit:
Bulldog Breed Council
Kennel Club Find a Judge

Please note: all out judges info is received from shows and Breed Council list.
If any judge details are wrong then please contact us to change them.


Search for judge surname

A1 Specialist Judges
Title Initial Last Name Affix Country
Mrs G Biddle-Edwards Gwenstan A1 Specialist
Mrs J Booth Hobtop A1 Specialist
Mrs J Brighton Balfour A1 Specialist
Mr M Burridge Diadem A1 Specialist
Mr C Carberry Berrybrook A1 Specialist
Mrs V Carson Carsvale A1 Specialist
Mrs A Class A1 Specialist
Mr A Darmanin Sutus A1 Specialist
Mr K Davis Mystyle A1 Specialist
Mrs P Davis Ocobo A1 Specialist
Miss S Davis Rowendale A1 Specialist
Mr P Davis Kismond A1 Specialist
Mr T Davison Brampton A1 Specialist
Mr S Davison Brampton A1 Specialist
Mrs T Ferguson Melafella A1 Specialist
Mrs Y Franklin Frymad A1 Specialist
Mr M Freeman A1 Specialist
Mrs S Garside Iceglint A1 Specialist
Mr G Godfrey Kingrock A1 Specialist
Mr W Goodwin Britishpride A1 Specialist
Mrs M Goodwin Britishpride A1 Specialist
Mrs A Gunson Wyecaple A1 Specialist
Mrs L Handley Haddaway A1 Specialist
Mrs M Harding Pringham A1 Specialist
Mr P Harding Pringham A1 Specialist
Mr R Harris Nobozz A1 Specialist
Mrs J Hurst Bollglade A1 Specialist
Mr B Johnson Trimbull A1 Specialist
Mr F Kane A1 Specialist
Mr P Kent Hyten A1 Specialist
Mr D Killilea Redwitch A1 Specialist
Mrs H Kosig Black Hope A1 Specialist
Miss S Lamont A1 Specialist
Mr Jeff Lane Anjefan A1 Specialist
Mrs D Lees Anjefan A1 Specialist
Mr D Lees Mellowmood A1 Specialist
Mrs A Lunt Louarne A1 Specialist
Mr K Lunt Jaqles A1 Specialist
Mrs L Manns LYNMANS A1 Specialist
Mrs D Mantle Dawnstar A1 Specialist
Mrs L Martin Calibra A1 Specialist
Mr R Martin Calibra A1 Specialist
Miss M Mortham Packapunch A1 Specialist
Mr P New Newrock A1 Specialist
Mrs C Newman Wencar A1 Specialist
Mrs J Norris JUMANO A1 Specialist
Mr S Paul Takamyne A1 Specialist
Mr G Payne Fearnought A1 Specialist
Mrs D Phillips A1 Specialist
Mr M Presland Kofyn A1 Specialist
Miss B Price Esclusham A1 Specialist
Mrs M Reed Peck A1 Specialist
Mr P Reynolds Biddle A1 Specialist
Mr D Rodgers Belushi A1 Specialist
Mrs C Rodgers Belushi A1 Specialist
Mrs S Saxon Bagibeli A1 Specialist
Mr P Seal Sealaville A1 Specialist
Mrs H Seal Sealaville A1 Specialist
Mr J Smith Lauwin A1 Specialist
Mr J Steele Saltcountry A1 Specialist
Mrs M Taylor Hillplace A1 Specialist
Mr B Taylor Bramor A1 Specialist
Mrs S Tearle Terlingfair A1 Specialist
Mr C Thomas Kingrock A1 Specialist
Mrs A Van Den Heuvel-Cowen Beefeater Bulls A1 Specialist
Mr M Vincent-Presland Kofyn A1 Specialist
Mrs K Wells Linmist A1 Specialist
Miss A Wildam Wildax A1 Specialist
Mrs M Wildman WILDAX A1 Specialist
Mr F Wildman Wildax A1 Specialist

Top of Page


B Specialist Judges
Title Initial Last Name Affix Country
H Dodwell Asharlo Mrs B Specialist
Mrs C Bannister Andlare B Specialist
Mrs R Bennet Rhobull B Specialist
Ms A Bentley TRIARDER B Specialist
Mrs S Bradshaw Brarabus B Specialist
Mr S Bragger Prideofbully B Specialist
Mr D Chapman Slaughden B Specialist
Mr P Charwin Showbull B Specialist
Miss R Collie Thornford B Specialist
Mr M Darmanin Sutus B Specialist
Mr P Darmanin SUTUS B Specialist
Mrs V Eaton Ricatori B Specialist
Mr C Evison Kikuchi B Specialist
Mrs P Freeman Testwood B Specialist
Mrs M Fridlington Albertwood B Specialist
Mrs J Gee Jaminic B Specialist
Miss S Jay B Specialist
Mr P Jolley B Specialist
Mr P Jones Everbull B Specialist
Mr E Kenyon Atomstone B Specialist
Mrs Katherine Kenyon Atomstone B Specialist
Miss E Larsson BRITISHER B Specialist
Mr S Lowthian Tyneamite B Specialist
Mrs J Lunt Jaqles B Specialist
Mrs C Lunt Louarne B Specialist
Mrs C Mabey Oakprides B Specialist
Mr D Mackrell Goldfayre B Specialist
Mrs L McCash Taybull B Specialist
Mr M McCormick MCCORAMA B Specialist
Mrs R McCormick McCorama B Specialist
Mr J McGeevy Joelee B Specialist
Mr D McHale Kelloe B Specialist
Mr A McWhirter Aladanat B Specialist
Mrs L Mills Somyway B Specialist
Mr P Moody Bulldurham B Specialist
Mrs M Morris Ragmarte B Specialist
Mr S Parker Albionspride B Specialist
Mr J Peak B Specialist
Mrs A Poole Anandare B Specialist
Mr D Riley Rumbulltums B Specialist
Mr R Rodgers Belushi B Specialist
Miss K Rudd Myeisha B Specialist
Mrs E Simpson Jackarhys B Specialist
Mrs J Smith Saintrosemil B Specialist
Miss A Strowger SLAUGDEN B Specialist
Mr B Stubberfield UNSTOPABULL B Specialist
Mr J Taggart Dempsey B Specialist
Miss E Tearle Terlingfair B Specialist
Mr T Tuesley Kerkade B Specialist
Mr A Waters Cholto B Specialist
Mrs A Waters CHOLTO B Specialist
Miss L Watkins Shipshape B Specialist
Miss R Wells- Stutter Linmist B Specialist
Mrs G Westmorland Gailbulls B Specialist
Mr G Williams Willsmere B Specialist

Top of Page


Got Any Questions!

Show Results - Upcoming Shows - Judges List - Bulldog Pedigree - Bulldog Photos - Search By Affix - Free No Cost - Show Calendar

Contact Us